blank

 

Ramazan-ı Şerif ayının bereketini paydaşlarımızla birlikte yaşadık.

Ramazan-ı Şerif ayının bereketini paydaşlarımızla birlikte yaşadık. 4 Nisan Pazartesi günü Eyüpsultan’da, Hz. Kaab Camii’nin müştemilatında barınmakta olan evsiz kardeşlerimizle birlikte vakfımızın hazırladığı iftar sofrasında bir araya gelerek kendileriyle hasbihal etme imkânını elde ettik.
7 Nisan Perşembe günü iftar için bu kez ‘Başkent’teydik. Hilton Garden Inn Ankara Gimat Hoteli’nde Ankara Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Yenimahalle Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü nezdinde devlet koruması altında kalan 100 çocuğumuz ve hamileriyle birlikte iftar ettik. Programımıza onur konuğu olarak İçişleri Bakan Yardımcımız Sn. Muhterem İnce ve eşi Beyhan İnce Hanım teşrif ettiler. Bakan Yardımcımız çocuklarla tek tek ilgilenerek Ramazan ayının sonunda Ankara Yenimahalle’de futbol maçında birlikte oynama sözü verdi.

 

blank                                                blank

8 Haziran Cuma günü bu kez Tekirdağ-Çerkezköy Ambardere Öğrenci Yurdu’nda tahsil hayatlarını sürdürmekte olan 50 öğrencimizle birlikte iftar sofrasının bereketini paylaştık.
9 Haziran Cumartesi günü bu kez Tekirdağ-Hayrabolu’daydık. Hayrabolu Hisar Öğrenci Yurdu’nda kalmakta olan 30 öğrenci kardeşimiz için iftar sofrası kurduk.
23 Nisan Cumartesi günü Şırnak Cizre’de Hz. Nuh Nebi Camii’nde Cizreli kardeşlerimiz için iftar sofrası kurduk. Cizre’de ihtiyaç sahibi ailelere Sofrada Ekmek Kampanyası dâhilinde 10 bin ekmek dağıtılması için maddi kaynak sağladık.

 

blank                                                                                              blank

Cizre’de hasta ailelerimizi ziyaret ederek kendileri şifa dilerken tedavi bursu vereceğimiz hastalarımızı da tesbit ettik.
Cizde’den Siirte geçerek Tillo Kur’an Kurslarında tahsil görmekte olan 300 talebemiz için 25 Nisan Pazartesi günü iftar sofrası hazırladık. Yine aynı medresede ilim tahsilinde bulunan gençlerimizin Ramazan-ı Şerif’in kalan son iftar sofrası masraflarında kullanılmak üzere Tillo Kur’an Kursları’nın Aile Birliği’ne maddi destek sağladık.
28 Nisan 2022 Perşembe günü Ankara Asmaköprü Uluslararası Öğrenci Derneği’nin himayesinde barınmakta olan İslam coğrafyasının dört bir tarafından Ankara’ya üniversite tahsili için gelen 150 öğrenciye derneğin Ankara Altundağ’daki merkezinde iftar verdik.
Kars Seyyid Ebul Hasan Harakani Vakfı’nın Kars’taki aşevine Ramazan-ı Şerif ayı iftar ve sahur sofrası kurulumu hizmetlerine katı bağlamında maddi destek temin ettik.
Siirt Tillo ve köylerinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na kayıtlı ve Türk Kızılayı Siirt Şubesi’nce tesbit edilen Siirt Merkez ve Tillo ilçelerinde ikamet etmekte olan ihtiyaç sahibi 200 aileye; Şırnak-Cizre Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na kayıtlı ve Türk Kızılayı Cizre Şubesi’nce belirlenen Cizre’de ikamet etmekte olan 148 aileye Türk Kızılayı Siirt ve Cizre şubeleri üzerinden maddi destek sunduk.
Ayrıca Şırnak Devlet Hastanesi’nde çalışan ve hastaların öz bakımlarıyla ilgilenen 30 temizlik personeline; Cizre Devlet Hastanesi’nde çalışan ve hastaların öz bakımlarıyla ilgilenen 22 temizlik personeline; Silopi Devlet Hastanesi’nde çalışan ve hastaların öz bakımlarıyla ilgilenen 10 temizlik personeline; İdil Devlet Hastanesi’nde çalışan ve hastaların öz bakımlarıyla ilgilenen 7 temizlik personeline Ramazan-ı Şerif ayı vesilesiyle maddi katkı arz ettik.
Ramazan-ı Şerif ayı hizmetlerimizin iyiliğe, sağlığa, hayır ve bereketlere kapılar aralamasını niyaz ediyoruz.